Hakkımızda

 Anasayfa / Hakkımızda

2000 yılında Avukat Dr. Zarife Figen SAMURAY tarafından kurulmuştur.

Büromuz kurulduğu günden itibaren ulusal ve uluslararası alanda, müvekkil ile bire bir iletişimi, bilgilendirme konusunda hassasiyeti, en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen kadrosuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışmalarını hukukun çizdiği sınırlar içerisinde, mesleğin gerektirdiği etik kurallara bağlı kalarak gerçekleştirmektedir.

Samuray Hukuk & Danışmanlık


avukat figen samuray

Av. Dr. Zarife Figen SAMURAY

AVUKAT & ARABULUCU

08/04/1960 tarihinde İstanbul’da doğan Figen Samuray ilköğretimini Ankara Ayşe Abla İlkokulu’nda tamamladı. Orta öğretimini de Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bitiren Av. Dr. Zarife Figen Samuray ilk olarak İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'ni daha sonra da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek iki adet lisans eğitimi görmüştür. 1. Ü. Kamu Hukuku bölümünde yüksek lisans yapan Av. Dr. Zarife Figen Samuray’ın Amerikan Hukuku ve Anayasa Yargısı isimli bir Yüksek Lisans tezi mevcuttur. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 10 yıl araştırma görevlisi olarak çalışan Figen Samuray bu dönemde Doktora derslerini ve yeterlilik sınavlarını vermiştir.


Asistanlıktan ayrıldıktan sonra 15 yıldan beri kendine ait Avukatlık Bürosunda Avukatlık yapmaktadır. Uzmanlık Konuları, Kamu Hukuku, İdare Hukuku, Aile Hukuku ve Enerji Hukukudur.


2017 yılında, Enerji Hukuku konusunda doktora tezini yazarak Doktor ünvanına hak kazanmıştır.


Av. Dr. Zarife Figen Samuray yıllardır ilgilendiği, Arabuluculuk Yasasının çıkması ve Türkiye’de uygulanması sonucu, gerekli kurslara katılarak ve sınavı başarı ile geçerek arabuluculuk lisansını almış, kendi ofis bünyesinde arabuluculuk çalışmalarına başlamıştır.


Av. Dr. Zarife Figen SAMURAY evli ve iki çocuk annesidir.

İnsanın en büyüğü, en yüksek mevkide iken tevazu gösteren, kudret sahibi iken affeden ve kuvvetli olduğu vakit adaletle hareket edendir.

Samuray Hukuk & Danışmanlık